Třetí příčka Jaroměře

Citace z článku pana Jana Slavíka z KP družstev v rapid šachu 24. 4. 2016: 

Krajský přebor družstev v rapid šachu se opět konal v Třebechovicích pod Orebem. Poprvé se hrálo ve čtyřčlenných sestavách, protože v tomto formátu se bude na podzim konat MČR družstev, vypisované jako Český pohár v rapid šachu. Přeboru se zúčastnilo pouze 8 družstev, přestože sál místní sokolovny umožňuje mnohem vyšší počet účastníků. Turnaj se hrál systémem každý s každým na 7 kol, tempem 2×15 minut plus 10 vteřin na tah.

O titul krajského přeborníka jako loni bojovalo domácí družstvo s Jaroměří a Dvorem Králové, a proto jejich vzájemná utkání byla pro konečné pořadí hodně důležitá. Třebechovice v nich porazily nejtěsnějším poměrem Dvůr Králové a rázně vykročily k obhajobě krajského vítězství. Tříbodový náskok před ostatními pronásledovateli je bezpečný, přestože některé partiové výhry byly víceméně šťastné. Jaroměř doplatila na čtyři nerozhodné výsledky a musela se spokojit s bronzovou medailí, o kterou ale svedla pěkný boj v posledním kole s Hronovem. Medaili si odvezly stejné oddíly jako před rokem, pouze došlo k výměně na druhém a třetím místě. 

Všichni účastníci si při závěrečném vyhlášení přišli pro věcnou cenu, nejlepší jednotlivec T. Prouza pro speciální odměnu. 

Konečná tabulka KP družstev v rapid šachu	Skóre     Body
1. DDM Třebechovice pod Orebem		     18		11
2. TJ Dvůr Králové nad Labem		     16		 8
3. Jiskra Jaroměř			     14		 8