Nejmladší žáci vybojovali bronz v KPDMŽ

V sobotu 13. 5. 2023 se v Hradci Králové uskutečnil Krajský přebor družstev mladších žáků. Jedná se turnaj 5 členných družstev, složených z hráčů a hráček roč. 2011 a ml. (v družstvu musí být dívka a žák 2014 a ml.). Hrálo se na 6 kol tempem 2 x 20 minut na partii + 5 s na tah. Turnaj pořádal Pavel Pražák z Š Lípa a s přehledem řídil Milan Borůvka, předseda našeho oddílu. V turnaji startovalo 64 hráčů v 13 družstvech. ŠO TJ Jiskra Jaroměř a DDM Klíč reprezentovalo 10 žáků v týmech A a B.

A družstvo ve složení: 1. Archlebová Iva, 2. Archlebová Eva, 3. Ludvík Ladislav H, 4. Bém Adam, 5. Heran Bernard podalo super výkon. Dokázali 4 x porazit soupeře a v přeboru obsadili krásné třetí místo. Získali zaslouženě pohár a bronzové medaile. V posledním kole bojovali s družstvem TJ Náchod o zlato. Velká gratulace všem!
B družstvo reprezentovali: 1. Kociánová Eliška, 2. Šubrt Mikuláš, 3. Horník Matyáš, 4. Heran Eduard, 5. Rydey Mark. Krásně zvítězili v prvním kole s Podzvičinskou šachovou školou B. Všichni žáci zaslouží vekou pochvalu. Bojovali až do poslední partie a v náročné konkurenci nejlepších týmů v kraji nakonec obsadili 11. příčku. Získané zkušenosti jistě zúročí v dalších šachových zápasech.

U všech žáků bylo vidět nadšení pro hru. Postupně zjišťují, že šachy nejsou jen tak obyčejná hra, ale trénuje se při nich spousta užitečných schopností a dovedností (např. koncentrace, logické myšlení, ale také naučit se prohrávat a přijmout porážku), potřebných nejen pro školu, ale i pro život.