KP HD16 a HD14 v Havlovicích

O víkendu 19. – 20. 9. se v Havlovicích u Úpice uskutečnil Krajský přebor mládeže. Hrálo se 6 kol ve dvou turnajích rozdělených podle věku. Hrací tempo bylo 2 x 40 minut + 30 s na tah. Pořadatelé vybrali krásný hrací sál v místním kulturním domě a připravili hráčům skvělé podmínky pro hru. V náročné konkurenci nejlepších soupeřů prakticky ze všech oddílů v kraji, které se věnují mládeži, se naši hráči rozhodně neztratili. Já jsem byl přítomen pouze na sobotní kola.
V turnaji HD14 mezi 13 účastníky dosáhla skvělého výsledku Stela Archlebová 3,5b/6, když celý turnaj předváděla bojovnou hru, pěkně porazila např. Josefa Čelku (TJ Náchod) nebo remizovala s Vojtou Vlčkem (Lipky HK). V konečném pořadí získala 5. příčku a díky prvnímu místu mezi dívkami se stala krajskou přebornicí. Gratulujeme! Na druhém místě mezi dívkami v KP se umístila Vendula Jarešová 2b/6. Také gratulujeme! Stavěla zajímavé pozice a v neděli překvapivě porazila Davida. Stejného bodového zisku 2b/6 dosáhl David Lesák, když prohrál několik dobře rozehraných partií. Honza Dřízal vybojoval 1b/6 a také nebyl spokojený s předvedenou hrou. V partiích doplácel především na taktiku. Bartoloměj Houšť pro nevolnost odehrál jen tři sobotní kola a získal 1b.
V turnaji HD16 jsme měli v 18ti členném poli také pět zástupců. Nejlépe si vedla Šárka Marxová 2,5b/6. V prvním kole potrápila celkového vítěze Lukáše Drašnara (Hronov), ve druhém porazila Vojtu Korityáka, ve třetím kole měla šance na výhru s Bednářem (Jičín), nakonec to byla jen remíza. V nedělních kolech se jí už tolik nedařilo a bodovala pouze jednou. Mezi dívkami v KP vybojovala druhou příčku. Gratulujeme! V turnaji pěkně bojoval Tomáš Dřízal 2b/6. První kolo se zkušeným Bednářem (Jičín) hrál dlouho vyrovnaně až do přehlédnutí v koncovce. V bojovné partii pěkně porazil Zímu (Náchod). V neděli zvítězil a do závěrečných dvou kol dostal dva silné soupeře. Stejný bodový zisk 2b/6 uhrál i Ondra Zolman, který zabojoval a oba své body uhrál v nedělních kolech. Dva body uhrál také Přemek Řezníček, kterému se nevedlo úplně podle jeho představ. Vojta Korityák 1,5b/6 v sobotu remizoval s favorizovaným Vajsarem (Náchod) a v neděli porazil Zímu (Náchod).
Musím zmínit také výkon Ivy Petirové (Jičín), která za nás hostuje v KPŽD. Uhrála 3,5b a umístila se na 8. příčce. Díky tomu se stala v kategorii dívek krajskou přebornicí.
Na startovním poli měl náš oddíl nejpočetnější zastoupení. Devět našich hráčů patřilo věkem k nejmladším a mohou si příslušnou kategorii zahrát i příští rok. U všech hráčů, snad kromě Stely, se projevila malá rozehranost z posledních měsíců a často se tak nevyvarovali chybám. Přesto se všem turnaj líbil a určitě to byla skvělá příležitost sehrát vážné partie a získat tak další cenné zkušenosti v konkurenci nejlepších hráčů z kraje. Nejvíc se dařilo děvčatům, která dokázaly přivést tři medaile! Chci ale poděkovat všem hráčům za reprezentaci oddílu. Díky zaslouží také pan Korityák za pomoc s dopravou a organizací naší výpravy a všichni přítomní rodiče.
 
Petr Staněk