Stříbro z KP družstev v rapidu pro Jaroměř

Na Svátek práce jsme jeli na Krajský přebor čtyřčlenných družstev v rapidu do Třebechovic. Postavili jsme dvě družstva, tedy o jedno méně než loni. Mládež dala přednost upalování čarodějnic...
Celý turnaj hrálo celkem 10 družstev a systém každý s každým byl velmi spravedlivý. Některá družstva nasadila mladíky, kteří těmito partiemi získávají cenné zkušenosti - Panda Rychnov, Hořice, Lípa. S řízením turnaje neměl žádné problémy Jan Slavík. Pro dokreslení atmosféry ocituji právě z článku hlavního rozhodčího a pořadatele:

“Hrálo se ve sportovním duchu, ale byly vidět bojovné partie i pěkné kombinace, krátkých remíz bylo minimum. (…) Na začátku turnaje se dostal do vedení pořádající tým, ale po čtvrtém kole poskočil do čela Náchod a už ho neopustil. Přesto o svém vítězství rozhodl až v posledním kole, protože nikdy hráči Náchodu neměli více než jednobodový odstup. Další místa se střídala po každém kole, jak pronásledujícím družstvům vyšel jeden zápas. Nejšťastnější byla v závěru Jaroměř B v sestavě se dvěma ženami, když po celý turnaj byla před svým prvním družstvem. (…) V každém kole se zrodil minimálně jeden nečekaný výsledek, protože družstva z konce tabulky brala body všem bez výjimky. Z 50 sehraných utkání skončily pouze 4 jasným výsledkem 4:0, v minulosti jich bylo mnohem více. O velké vyrovnanosti turnaje svědčí také individuální výsledky nejlepších jednotlivců, protože pouze dva hráči zapsali 7,5 bodu z devíti kol. Všichni účastníci dostali věcnou cenu dle vlastního výběru, nejlepší tři družstva také poháry, které jim budou připomínat sportovní úspěch. Pokud se bude konat na podzim republikový Český pohár družstev, první tři týmy mají právo účasti za náš KH kraj.“

O vyrovnanosti turnaje hovoří závěrečná tabulka, kdy při počtu partiových bodů je rozdíl mezi prvním a šestým týmem pouhé tři body. Při počtu 36 odehraných partií na každé družstvo je to velmi těsné.

Druhá příčka v turnaji jen podtrhla letošní úspěšné vystoupení Jaroměře (3. místa v Krajském přeboru družstev a také v Krajské soutěži). Jaroměř skvěle reprezentovala družstva. Označení A a B je pouze pro pořádek, nic hodnotícího:
Áčko hrálo ve složení - Bém 3b/9, Martinovský 4,5b, Jecha P. 6b, Kuneš 6,5b.