Adam Dítě první v přeboru ZŠ Rychnovek

V pátek 9. 6. 2017 uspořádal šachový oddíl TJ Jiskra Jaroměř ve spolupráci s místní základní školou Přebor ZŠ Rychnovek. Za šachovnicí se za velkého zájmu spolužáků a učitelů střetlo 17 statečných v 5-ti kolovém turnaji tempem 2 x 10 minut na partii. Většina dětí chodí do šachových kroužků pod DDM Klíč a mnozí už rozhodně nepatří mezi začátečníky. Na vítězství v turnaji si tak brousilo zuby hned několik favoritů, kteří reprezentují náš oddíl např. na mládežnických soutěžích družstev. První příčku se 100% bodovým ziskem 5 bodů obsadil Adam Dítě, když v turnaji jako jediný nenašel přemožitele. Gratulujeme k titulu přeborníka školy! Na druhé místo se vyšvihl trpělivou hrou Ondra Zolman se 4 body. Ve většině partií měl drtivou převahu. Bronzový stupínek vybojoval překvapivě nejlepší z 3,5 bodových teprve prvňák Teodor Zolman.

V šachových bitvách se pěkně orientovala obhájkyně loňského prvenství, Radka Exnerová, která skončila na 4. místě. Velmi bojovný výkon předvedl také pátý Darek Zolman. Často dokázal vykřesat body i z prohraných zápasů. Stejný bodový zisk 3,5 bodu a 6. příčku uhrála i Laura Boušková, velké překvapení turnaje. Ukázala, že umí přemýšlet nad pozicí. Příští školní rok ji určitě uvidíme na kroužku. 3 body získali Roman Kašpar, který se přihlásil na poslední chvíli, dále jeden ze spolufavoritů Honza Špůr se svými bleskovými výhrami a bojovnice Aneta Gereczová.

Pochvalu zaslouží taky ostatní zúčastnění: Izabela Wache, Zuzana Kratěnová, Petr Krsek, Adéla Fafráková (všichni 2 body), Sebastian Wache, který měl na šachovnici několik výher, často i dámu navíc, ale doplatil na časové tísně a další prvňák Robin Janás (oba 1,5 bodu), Jiří Kubát a Aneta Hukelová (oba s 1 bodem). Nejlepší dostali diplomy a všichni zúčastnění si odnesli plno cen. Ukázali nadšení a zápal pro hru, bojovnost na 64 polích a především touhu i přes nějakou tu prohru pokračovat dál. Na závěr zúčastněným za předvedené výkony a odvahu za šachovnicí zatleskala celá škola. Poděkování patří také učitelkám paní Hofmanové a Tomkové za nákup cen a pomoc s organizací turnaje.

Fotogalerie

Petr Staněk