Šárka Marxová krajskou přebornicí v kategorii D16

O prázdninách 13. - 14. 4. 2017 proběhl v pěkném prostředí Havlovic Krajský přebor v kategoriích HD16 – 20. Hrálo se švýcarským systémem na 6 kol tempem 2 x 30 min. + 30 s. Výprava z Jaroměře měla čtyři hrající účastníky. Hrálo se v maximalistických prostorách místního kulturního domu. Mezi účastníky se představila krajská špička, všichni hráli dohromady a na závěr se vyhlašovaly jednotlivá kategorie.

V kategorii D16 zvítězila a krajskou přebornicí se stala Šárka Marxová (roč. 2006!!!) s 2,5 body. Blahopřejeme! Rozehrávala pozorně partie a často nevyužila nabízené šance, např. s Bednářem dala partii za remízu, i když měla na desce velkou převahu. Druhý hrací den se jí povedl, když dokázala dvakrát zvítězit a přeskočit jedinou konkurentku v boji o první místo.

V kategorii H16 úspěšně startoval Antonín Korityák (roč. 2004!). Ten byl co do počtu bodů z naší výpravy nejúspěšnější, vybojoval 3 body a získal plno zkušenností, které mu pomohou v šachovém růstu. V několika pozicích přešel kolem dobrých šancí na zvrat partie. Chce to hlavně hrát maximum vážných partiích se silnějšími protihráči.

V kategorii H18 vybojoval 3. bronzovou medaili Alois Martínek. Platí pro něj totéž co pro Tondu, na turnaj přijel pro zkušennosti a chce to hrát, hrát, hrát vážné partie.

Mezi nejstaršími v H20 vybojoval taktéž 3. příčku a bronz Karel Chalupa. Se svou hrou, dvěma body a předvedenými výkony však určitě není spokojený.

Pořadatelům lze vytknout zbytečně dlouhé čekání na večeři, ruční losování bez počítače, absence krajského trenéra na akci, který by partie s hráči analyzoval, minimum informací z průběhu turnaje a zdržení při uveřejnění konečných výsledků.

Poděkování zaslouží pan Marx a pan Prouza, kteří na turnaji působili jako pedagogický dozor, řidiči, trenéři a fotografové. Já s Radkou Růžičkovou jsme byli přítomní na 3. kolo první hrací den. S hráči jsme dvě hodiny čekání na večeři vyplnili rozborem nejzajímavějších momentů z partií a procházkou po Havlovicích ke krytému mostu. Turnaj byl mimořádně úspěšný počtem získaných medailí, svou hrou však z našich nikdo neoslnil. Věřím že získané partiové zkušennosti hráči zúročí v nadcházejícím KP dospělých v Janských Lázních.

Výsledky a zpráva ředitele

Petr Staněk