Turnaj O královnu a krále Symfonie Poděbrady

V sobotu 8. 11. 2014 se v pěkném prostředí DDM v Poděbradech uskutečnil šachový rapid turnaj mládeže. Přes 101 šachistek a šachistů bojovalo ve dvou turnajích rozdělených podle věku. Náš oddíl TJ Jiskra Jaroměř reprezentovaly naděje z kroužku pod DDM Klíč.
V kategorii mladších žáků byl nejúspěšnější z naší výpravy díky výbornému závěru a soustředěnému výkonu Marek Příkaský s 3,5 body. O půl bodu méně vyválčili Pavel Friedrich a Martin Tauchman. Pěkné výkony předváděl náš nejmladší žák David Lesák, když se staršími soupeři uhrál 2,5 bodu. Stejně bodů měla také Šárka Marxová, která získala medaili a cenu za 3. místo v kategorii D10. Pro děti to byl zatím nejnáročnější rapid turnaj, na jakém kdy hrály.
V turnaji starších žáků a juniorů plném elistů statečně bojovali Adam Holda a Mirek Vašata. Oba patřili v turnaji k nejmladším (ročníky 2003 a 2002), a přesto dokázali proti soupeřům (až do ročníku 1994) uhrát 3 resp. 2 body. Získané zkušenosti určitě zužitkují v dalších partiích.
Turnajové vystoupení všech hráčů bylo úspěšné. Děti sehrály spoustu pěkných partií a díky Šárce máme medaili! V konkurenci mládežnických středisek Nymburk, Český Brod, Kolín nebo Vlašim jsme se neztratili. Kromě samotného hraní si děti užily bludiště nebo lezeckou stěnu. Poděkování patří rodičům za doprovod a podporu dětí během turnaje.
 
Petr Staněk