Adam Bém přeborníkem ZŠ Velichovky

V pondělí 27. 5. 2024 se ve Velichovkách uskutečnil přebor místní ZŠ. Turnaj pořádala Andrea Matoušová z DDM Klíč. Hrálo se na 5 kol tempem 2 x 10 minut na partii. Na startovním poli se sešlo 21 hráčů a hráček z kroužků (vč. 5 hráčů našeho oddílu), které na zdejší škole trénuje právě paní Matoušová. Já jsem byl v roli rozhodčího. Pro první trojici a nejlepší dívku byli připraveny diplomy a ceny byly pro všechny účastníky.
První příčku vybojoval po suverénním výkonu Adam Bém s 5b/5, když přesvědčivě přehrál všechny své soupeře. O víkendu navíc úspěšně reprezentoval náš oddíl na MČR starších žáků v Chrudimi. Druhou příčku obsadil Mikuláš Šubrt a třetí skončil Martin Šubrt (oba se 4b). O překvapení turnaje se postaral na 4. příčce prvňák Ondřej Tauchman, když uhrál 3,5b. Dařilo se i dalším hráčům Dominik Dvorský, Honza Hartman, Dominik Ulč, Jan Petira, Vašík Rejchrt a David Šubrt (všichni 3b). Nejlepší dívkou byla Aneta Hofmanová s 2,5b. Zajímavostí byla účast šesti dívek. Děvčata hrály bojovně a klukům za šachovnicí nic nedarovaly. Pochvalu však zaslouží všichni účastníci. Nikdo nezůstal bez bodu a každý si odnesl drobnou cenu. Školní turnaj s tak početnou účastí je výsledkem vzorné trenérské práce paní Matoušové.
 
 
Petr Staněk