České šachy podruhé

Druhý ročník turnaje v „Českém šachu“, nové hře s šachovými figurami, se uskutečnil v jaroměřském šachovém klubu. Výborný výkon předvedl Pavel Friedrich, který porazil všechny své soupeře a zaslouženě v turnaji s náskokem dvou bodů zvítězil.
Dne 5. června 2021 se uskutečnil další ročník turnaje Jaroměřský TURCK open turnaj v Českém šachu. Při započítání ELO hodnocení z klasického šachu se jednalo doposud o nejsilněji obsazený turnaj. Hrálo se švýcarským systémem tempem 2x 10 minut a žádná z partií neskončila remízou a všechny byly dohrány před vypršením časového limitu. Zvítězil Pavel Friedrich, na druhém místě se umístil Petr Staněk a na třetí příčce IM Pavel Čech.
 
Turnaj byl ukončen po přibližně dvou hodinách hry. Následně byly předány diplomy, poháry, a ceny. Poděkování patří organizátorům i účastníků za vytvoření pohodové atmosféry turnaje i společnosti TURCK, která byla hlavním sponzorem turnaje, věnovala poháry pro vítěze a další ceny. Věříme, že hráči si turnaj užili, naučí „České šachy“ i své blízké a setkáme se na některém z dalších turnajů.
 
Pokud jste o této variantě šachu ještě neslyšeli, tak vězte, že vznikla v roce 2019 v České republice, přímo v Jaroměři a je vhodná, na rozdíl od jiných šachových variant, pro profesionální i sváteční šachisty. Hrát můžete s klasickou šachovou soupravou, nemusíte znát klasickou teorii šachu a i přesto můžete být úspěšní. Jediné, co potřebujete, je chuť a odvaha vyzkoušet něco nového.
 
Petr Doubek