Teodor Zolman se stal přeborníkem ZŠ Rychnovek

V úterý 23. 6. se ve družině ZŠ Rychnovek uskutečnil turnaj o přeborníka školy. Na startu se sešlo 11 statečných dětí z 1. až 4. třídy. Hrálo se švýcarským systémem na 4 kola tempem 2x10 minut na partii. Rozhodčím jsem byl já spolu s Andreou Matoušovou z DDM Klíč.
Přeborníkem se po boji stal Teodor Zolman před druhým Robinem Janásem oba se 3,5 body. Třetí příčku obsadil Michael Macek. Nejlepší dívkou byla Zuzana Šubrtová před Evou Halamkovou. Dopolední turnaj probíhal v přátelské atmosféře a představoval pěkné zakončení letošní sezóny místního šachového kroužku. Dětem líbila nejen samotná hra, diplomy a ceny pro všechny, ale také metodické komentáře před každým kolem (šustrmat, síla odtažného šachu, zásady zahájení, důležitost rochády). Ceny a diplomy do turnaje věnoval DDM Klíč.