Vzpomínka na Karla Sourala

Mám pro všechny členy oddílu smutnu zprávu. V sobotu 30. května ve věku nedožitých 70 let náhle zemřel Karel Soural. Pokusím se o osobní vzpomínku na kamaráda, trenéra, šachistu, jehož hlavní krédo bylo důvěřovat mladým.
Vedl školní tým z Velké Jesenice na Krajském přeboru v Třebechovicích
 
Karel byl nepřehlédnutelná postava v mládežnickém šachu. Mohli jste ho potkat na prakticky všech regionálních soutěžích dětí. Často jsme spolu mluvili o šachu. Měl své názory a jasné představy o trénování, koučování žákovských družstev, on-line metodách, psychologii...
S Karlem to byl neustálý dialog
 
Přes tři roky jsme spolupracovali při trénicích mládeže. Karel byl absolutní šachový nadšenec. Nedělalo mu problém jet autobusem mnoho kilometrů za svými svěřenci. Letos učil skupinově základy přes 60 začátečníků. Vedl kroužky pod DDM Klíč v Meziměstí, Polici nad Metují, Rychnovku a tandemově se mnou také ve Velké Jesenici. Nezištně individuálně trénoval plno talentů, např. Stelu Archlebovou nebo Přemka Řezníčka. Trénování a práce s dětmi ho bavila, naplňovala. 
Karel byl také silným praktickým hráčem, mj. okresní přeborník. Letošní sezónu hrál kromě Struhařova a Dvora Králové také za družstvo Jaroměře v RP. Vyřizoval se přestup do našeho oddílu. 
 
Rád hrál za rodinné družstvo na Czech Openu v Pardubicích
 
Při simultánce s IM Pavlem Čechem v Olešnici
 
Spokojený, když vybojoval 2. místo na oddílovém blicáku v Jaroměři
 
Tady pěkně přehrál neprůstřelného Mirka Martinovského
 
Věnujme mu tichou vzpomínku. Bude nám moc chybět.
 
Petr Staněk