Tři družstva na Krajském přeboru mladších žáků

V sobotu 16. 2. 2019 se v Rychnově n/K uskutečnil KPDMŽ hráčů 2007 a ml. (v týmu musela být dívka a žák 2010 a ml.). Jsem rád, že se mi podařilo postavit dokonce tři družstva, v čemž nám z kraje konkurovaly pouze oddíly z domácí Pandy a Lipek. Z Jaroměře jsme jeli ráno speciálním šachovým autobusem. Hrálo se 6 kol tempem 2x15 minut + 10 s. na tah. Mým cílem bylo vidět všechny naše mladé naděje za šachovnicí. TJ Jiskru Jaroměř skvěle reprezentovali hráči za A družstvo: Stela Archlebová (host), David Lesák, Dominik Uždil, Pavel Klempíř a Teodor Zolman. Pochválit musím také hráče B družstva: Darek Zolman, Mariana Uhlířová, Eva Archlebová (host), Matěj Moravec a Jakub Bělobrádek. Pěkné partie se povedly také dětem z C družstva: Martin Lukášek, Iva Archlebová (host), Zdeněk Částek, Jan Švarc, Beata Švarcová a do týmu Trutnova jsme půjčili Bartoloměje Filipa Houště. Většina hrála poprvé na turnaji se zápisem. Všem se podle ohlasů na turnaji líbilo a dobře si zahráli. Navíc se naše A družstvo mohlo výhrou v posledním kole posunout na 4. příčku. Rozhodně jsem nechtěl hrotit pořadí, jako někteří trenéři z hradeckých klubů. Umístění odpovídá nasazení našich týmů. Všichni hráči dostali drobnou cenu - jojo a rád je uvidím na dalších turnajích. Chtěl bych poděkovat přítomným rodičům (pan Uždil, paní Švarcová a Archlebová), trenérům (Karel Chalupa, Alois Martínek, Karel Soural), rozhodčímu (Milan Borůvka), který se staral o losování a Andree Matoušové z DDM Klíč za zajištění dopravy.

Pořadí, foto Panda, moje foto, foto Cestíci, články Panda, Lípa, Lipky

Petr Staněk