Šachy v historické tramvaji

Neděle 10. 6. 2018 byla opět šachová. Na netradičním místě v tramvajové vozovně muzea MHD v Praze-Střešovicích se uskutečnil rapid turnaje Memoriál Věry Menčíkové. Byl to již 2. ročník turnaje na počest nejlepší české šachistky – bývalé mistryně světa. Hrálo se 9 kol tempem 2 x 12 min. + 3 s. vedle historických tramvajových souprav. Mezi 115 účastníky figurovalo plno titulovaných hráčů a hráček v čele s pozdějším vítězem GM Sergejevem. Prvních 20 šachovnic bylo přenášeno z jedné tramvaje online, o což se staral sekretář ŠSČR a propagátor našeho oddílu Radim Borůvka.
Jiskru Jaroměř reprezentovali Petr StaněkRadka Růžičková. Nikdo z nás příliš nezářil, naše výsledky (5 a 4 body) byly spíše průměrné a konečné pořadí odpovídalo zhruba našemu nasazení. Turnaj tak měl spíše společenský rozměr v podobě setkání kamarádů a známých.