Bleskově v Hořicích

V sobotu 2. 6. 2018 jsme v Hořicích hráli Krajský přebor družstev v blesku. Mezi sochami a obrazy hrálo 8 čtyřčlenných družstev každý s každým dvoukolově – celkem 14 kol tempem 2x5 minut. Nadšená, týden přihlášená trojce Mirek Martinovský, Radka Růžičková a Petr Staněk se během pátku vyztužila o další tři skvělé hráče Davida Béma, Lídu Rutter a super bleskového talenta Tomáše Prouzu, pro kterého není hráč 2200 žádný soupeř, ostřílený borec z blicáků v Pardubicích, se kterým se může měřit z našeho oddílu jen Vráťa nebo Milan mezi druhým a pátým pivem. Střídání je při takovém počtu kol důležité. Já jsem byl určený jako kapitán.
Navíc jsme všichni chtěli vidět Jakuba Šafaříka, ředitele turnaje, jak v obleku pronáší úvodní řeč. Rozhodčím byl Milan Borůvka. Pořadatelé zvolili inspirativní prostředí prostředí v Galerii Plastik, zajistili občerstvení a myslím, že se jim turnaj po organizační stránce povedl na 1*.
Zato výsledkově to z naší strany nebylo nic moc. Tempo 2x5 minut je zrádné. V mnoha partiích, i když jsme soupeře přehráli a získali materiál, tak často právě „spadlý prapor“ nemilosrdně rozhodoval o našich porážkách. Soupeři hráli mnohem rychleji a většinou jim to stačilo. Půl minuty mělo větší hodnotu než věž. Žádný z hráčů se tentokrát nepotkal s oslnivou formou. Petr 3,5b/10, Radka 3,5 b/9, Mirek 0,5b/12, Tomáš 3 b/11, David 5b/10 a Lída 2b/4. Konečná 6. příčka a 17,5 bodů tak odpovídá našim možnostem. Rozblicání večer před turnajem evidentně nestačilo.

Turnaj zakončila většina týmu v pivovarské restauraci v Mžanech. Tomášovou moudro na závěr: „Když někdo netrénuje, nemůže čekat zázraky.

Petr Staněk