Přebor ZŠ Velká Jesenice

V pátek 16. 6. 2017 jsme na ZŠ Velká Jesenice uspořádali přebor žáků v šachu. Napínavých bitev s armádou šachových figurek se účastnilo 23 hráčů (z toho 5 dívek). Turnaj proběhl v přátelském duchu. Pro většinu účastníků se jednalo o první vykročení do šachových soutěží. Hrálo se švýcarským systémem na 5 kol tempem 2 x 10 minut na partii.

V turnaji dominovali děti z šachového kroužku pod DDM Klíč. Vítězem turnaje se 100% ziskem 5 bodů z 5 partií stal Wali Rezek. V partiích nejlépe využíval chyb soupeřů a zaslouženě zvítězil. Druhé místo v turnaji vybojoval David Nguyen se 4 body. Je vidět, že ho šachy baví a většině soupeřů nedal žádnou šanci. Stejný zisk 4 body a třetí místo si pěkným výkonem zajistil Aleš Hovorka. Čtvrté místo a také 4 body vybojoval Pavel Klempíř. Pěkné výkony podávali pátý Dominik Uždil, šestý Mikoláš Stolín, nejlepší dívka celkově sedmá Adéla Bělobrádková, osmý Michal Cohorna a devátý Vojtěch Bělobrádek (všichni 3 body). Turnaj se povedl i ostatním hráčům včetně několika předškoláků. Všichni dokázali, že se za šachovnicí na 64 polích nikoho nezaleknou, a je pouze na nich, jestli je šachy zaujmou a budou se jim dále věnovat.

Turnaj se sledovali diváci z řad učitelů a plno ostatních dětí ze školy. Na závěr si všichni účastníci vysloužili velký potlesk. Kromě zážitků si odnesli také množství cen a diplomy. Poděkování patří paní Matoušové z DDM Klíč za pomoc s pořádáním sportovní akce a nákup cen.

Moje foto, DDM Klíč

Petr Staněk