Bronzové Třebechovice

V neděli 28. dubna 2024 se v Třebechovicích hrál tradiční přebor našeho kraje v rapidu čtyřčlenných družstev. Účast 11 celků znamenala to, že při hře na 7 kol neměl vždy některý celek soupeře. Hrálo se tempem 2x15 minut + 5 sekund, takže se dalo něco pěkného vytvořit. Šachový oddíl Jiskry Jaroměř přihlásil 2 družstva s cílem získat některou z medailí a to se podařilo! A-družstvo ve složení (od 1. šachovnice) Štěpán Mareš, David Bém, Petr Staněk a Jan Kuneš získalo krásné 3. místo a nutno říct, že to bylo maximum možného. Vítězný Jičín a druhý Náchod nedaly ostatním celkům šanci. Za naše družstvo odvedl skvělý výkon Štěpán Mareš, který získal proti nejsilnějším soupeřům 4 body ze 7 partií. Ostatní hráči nepředváděli své maximum, ale odvedli výkony, které se dají označit jako solidní. Výsledkově: Bém a Staněk 3,5b/7, Kuneš 3b/7. Celkový zisk A-družstva 13 bodů (4-1-2) stačil na bronzové medaile.
B-družstvo, složené převážně z mladých hráčů, skončilo na solidním 7. místě. Hrálo v sestavě: Vojtěch Zeman 2b/6, Šárka Marxová 2b/6, Tobiáš Raule 1,5b/6, Pavel Prouza 3,5b/5, Miroslav Martinovský 1b/1. Dle očekávání byl nejúspěšnější Pavel Prouza, ale nikdo z mladých nezklamal. V porovnání s minulým rokem velký pokrok! Vojta se Šárkou dokonce nebyli daleko od polovičního zisku bodů. Také Tobiáš hrál velmi dobře, ale dvě hrubé chyby zkreslily jeho výsledek. Celkový zisk 10 bodů (3-1-3) je velice pěkný. Nechybělo mnoho a družstvo skončilo těsně za naším A-mužstvem, protože při vyrovnaném středu tabulky měl „bramborový“ ŠK Lípa o jediný bod více. 
Na závěr se dá říct, že málokdy se sejde tolik pozitivních věcí. Nejen zisk bronzových medailí a úspěšné vystoupení mládí, ale i krásné počasí, nádherné prostředí zrekonstruované tělocvičny, turnaj bez jediného protestu.
 
Miroslav Martinovský