Přebor České Skalice ovládl Lukáš Minár

Ve středu 31. 5. 2023 jsem v Knihovně Barunky Panklové v České Skalici uspořádal přebor šachového kroužku. Hrálo se v knihovní zahradě pod otevřeným nebem. Osm žáků z kroužku doplnili hráči z místní základní školy a tak se na startovním poli sešlo 16 zájemců o královskou hru. Hrálo se na 6 kol rapid tempem 2 x 10 minut na partii. Turnaj se těšil velkému zájmu diváků.
Stylem start - cíl zvítězil Lukáš Minár s 6b/6. Soupeře spolehlivě přehrával a zaslouženě si odvezl pohár a zlatou medaili pro vítěze. Na stříbrné příčce skončil Kryštof Balcar s 5b/6, který své soupeře překonal soustředěnou hrou. Třetí místo obsadil bojovník Šimon Krása se 4b/6, před svým bratrem 4. Matyášem Krásou 4b/6. Páté místo vybojoval výhrou v posledním kole Láďa Fink, také se 4b. Skvěle hráli i další hráči v pořadí Vincenc Linhart, Matyáš Horník, Jakub Jiroušek, Vojta Andrejsek a další. Nejlepší dívkou byla Kristýna Němcová se 2 body. Pochvalu ale zaslouží všichni účastníci. Nikdo nezůstal bez bodu.
Turnaj se uskutečnil díky podpoře DDM Klíč, ŠO TJ Jiskra Jaroměř a především pomoci ředitelky knihovny v České Skalici Ladě Kabelové, která zajistila krásné hrací prostředí, pro hráče občerstvení a pomáhala mi s organizací v průběhu celé akce. Turnaj měl mezi účastníky a rodiči úspěch a věřím, že pro mnohé to může být start v jejich budoucí šachové kariéře.