Letní šachové klání v Pardubicích

Mohli jme pro vás napsat normální šachovou reportáž a krásnou. Plno fotek, diagramy z partií a potom nějaká ta perlička se zákulisí. Jenomže kapitán Tomáš Prouza řekl ne! Žádné diagramy a když reportáž, tak stručnou.

14. - 17. 7. MČR družstev
Hrálo 119 družstev včetně extraligové Zikudy Turnov nebo BŠŠ Frýdek. Za Jaroměř letos postavil kapitán ambiciózní družstvo plné šachových nadšenců.: Petr StaněkTomáš ProuzaOldřich WenkeDavid BémRadka Staňková a Roman Kudr. Turnaj díky družstvům plných mladých talentů, polských podhodnocených elistů a zkušených mistrů rozhodně není žádnou procházkou růžovým sadem. Po povinné výhře v prvním kole jsme předváděli solidní výkony a skončili na super šachovém 64. místě (38. v MČR družstev). Důležité momenty: první kolo jsme přejeli Rychvaldský šachový spolek. V pátém kole porazili Jičín a v 6. favorizovanou Slátaninu. Plán byl skončit kolem 40. příčky. Škoda krutého losu v posledním kole.

16. 7. MČR Folky v blesku
Po výkonu 4b/6 jsem (Petr Staněk) nakonec skončil smolně třetí. Rozhodčí byl Milan Borůvka, organizátor Petr Doubek, autor hry Folky – České šachy a speciální host IM Pavel Čech, úřadující mistr světa.

22. - 30. 7. Turnaj 30+
Turnajovou premiéru zažil Emanuel Pokorný, nový hráč našeho oddílu. V náročné konkurenci ostřílených šachových matadorů a turnajových vlků vybojoval 2b/8.