Velikonoční šachové duely

Přes Velikonoce se konalo několik šachových akcí od vážných turnajů, přes rapid až po blicák.

V krásném sále kulturního domu v Havlovicích se 14. - 15. 4. 2022 uskutečnily dva vážné turnaje Krajského Přeboru do 14. a 16. let. Hrálo se 6 kol tempem 2x30 minut + 30 s na tah. Turnaj zde již má několikaletou tradici.
V KP HD14 (17 úč.) se dařilo oběma slečnám Archlebovým. Obě ještě patří věkem do mladší kategorie. Eva Archlebová se 4b a výkonem 1170 obsadila celkově 6. příčku a v kategorii dívek si odváží zlatou medaili a přebornický titul. Gratulujeme. Úspěšná byla také Iva Archlebová, která uhrála 3b s výkonem 1123 a získala mezi dívkami bronzovou medaili.

Na turnaji KP HD16 (10 úč.) vybojovala Stela Archlebová 3b (výkon 1221) a získala stříbro mezi dívkami. Po skvělém začátku jí v druhý den došel dech. Podařený turnaj a také 3 body s výkonem 1117 uhrál David Lesák. Bronz mezi dívkami se 2b obsadila Vendula Jarešová.
Pořadí HD14, HD16, foto TJ Náchod, články KHŠS

Hradci Králové se ve stejném termínu konal turnaj Krajský přebor juniorů HD18-20. Hrálo se 6 kol tempem 2x40 minut + 30 s na tah. První tři příčky mezi 14 účastníky obsadili favorizovaní Winter (2128) 5b před Retem (2141) 4,5b a Cibulkou (2049) 4,5b.
Náš oddíl reprezentovali Šárka Marxová, která s 2,5b a výkonem 1297 vybojovala titul přebornice v kategorii dívek. Na svém prvním vážném turnaji uhrál Martin Paar 2b (výkon 1290), když za šachovnicí dokázal potrápit zkušenější protivníky.
Pořadí HD18-20

V sobotu 16. 4. se v Hostinném uskutečnili dva rapid turnaje mládeže. Hrálo se 7 kol tempem 2x20 minut. V turnaji mladších žáků (2011 a ml.) obsadil Martin Šubrt (teprve 8letý!) 5b/7 mezi 15 účastníky skvělou čtvrtou příčku. Povedl se mu závěr turnaje, kdy dokázal zvítězit v závěrečných třech kolech!
V turnaji starších žáků (2006 a ml.) se Šárce Marxové povedl husarský kousek 6,5b/7, když porazila všechny své soupeře a soupeřky a o jedinou půlku se ve čtvrtém kole rozdělila s druhou Elen Hetfleischovou. V turnaji Šárka zaslouženě zvítězila!
Pořadí mladší, starší

V neděli 17. 4. se v Hostinném uskutečnil tradiční 66. ročník Velikonočního bleskového turnaje - Memoriál Františka Šoulavého. Na 64 účastníků čekalo 11 kol s tradičním bleskovým tempem 2x5 minut na partii. Turnaj řídil Milan Borůvka. Náš oddíl reprezentovali dva hráči. 32. místo obsadil Mirek Martinovský s 8,5b a 39. skončil Petr Jecha s 8b.

Všem našim hráčům, kteří si přes svátky zahráli některý z turnajů, gratulujeme. Veselé Velikonoce.