9. ročník Přeboru SOA Náchod

Ve čtvrtek 14. 10. 2021 se na SOA Náchod uskutečnil již 9. ročník šachového turnaje. Startovalo 16 žáků ze všech ročníků. Hrálo se švýcarským systémem na 7 kol rapid tempem 2×15 minut na partii.
Na 64 polích přesvědčivě zvítězil Martin Paar z 2.B se 100% ziskem 7 bodů ze 7 partií a zaslouženě vybojoval titul přeborníka školy, pohár a medaili pro vítěze. Stříbrnou příčku obsadil Filip Poslt, šachista z Jaroměře, (1.B) s 6b/7. Třetí skončil Filip Werner ze 2.B se 4,5b. Nejlepší dívkou se stala Natálie Ptáčková z 2.S. Další hráč z Jaroměře, Michal Kočica, skončil na na 6. místě jako nejlepší s 3,5b. Prestižní titul „Nejšachovější třída“ vybojovala 2.B. Vítězům gratulujeme a všem zúčastněným děkuji za bezproblémový průběh turnaje.
Šachy učí koncentraci, trpělivosti, vytrvalosti, schopnosti analyzovat, logicky přemýšlet a řešit problémy. Podání ruky na začátku i konci partie učí respektu k soupeři.
Děkuji vedení školy a SRPŠ za podporu a zajištění cen a ŠO TJ Jiskra Jaroměř za zapůjčení šachových souprav a hodin. Nejlepší ze zúčastněných budou reprezentovat naši školu v týmové soutěži na Okresním přeboru škol.