Velká cena mládeže ve Studenci

V sobotu 9. 10. se ve Studenci uskutečnil první ze seriálu turnajů mládeže VC Studenec. Za šachovnice zasedlo celkem 50 mladých šachistů a šachistek ve čtyřech turnajích. Hrálo se 7 kol tempem 15 minut + 5 s. na tah. Ve startovním poli jsme měli méně hráčů, než bývá zvykem, protože se turnaj termínově překrýval s domácí akcí - Den otevřených dveří naší nové šachové klubovny.
V turnaji 2006 a ml. vybojovala Šárka Marxová 5. příčku a 3,5b. V kategorii dívek dosáhla na zlato. Bronzová v dívkách byla Vendula Jarešová se 2b.
V turnaji stylem start-cíl kralovala Stela Archlebová, když se 6 body předstihla všechny chlapce a děvčata a porazila i druhého Vojtu Vlčka z TJ Náchod. Gtatulujeme! Náš oddíl reprezentoval ještě David Lesák se 4b. Tomu se tentokrát nepovedlo dosáhnout na medaile, když ztrácel body se slabšími soupeři.
V turnaji 20010 a ml. Eva Archlebová a Iva Archlebová vybojovali obě 4,5b (stejně jako druhý v pořadí) a s výkonem převyšující 4. VT skončili v chlapecké konkurenci na krásném 4. resp. 5. příčce. Zaslouženě získali také stříbro a bronz v kategorii děvčat.
Pořadí turnaj 2006 a ml., 2008 a ml., 2010 a ml.